Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

8. Spor Olimpiyatları

GÜNCEL HABERLER

Türk Telekom düzenlediği Spor Olimpiyatları etkinliği ile Türkiye’nin en büyük özel şirket kurum içi spor karşılaşması organizasyonlarından birine imza attı. Türkiye'nin 81 ilinden farklı spor branşlarında yarışan Türk Telekom çalışanlarının önce bölge turnuvalarında mücadele ettiği Türk Telekom Spor Olimpiyatları’nın finalleri ise 10-13 Mayıs tarihlerinde Ankara’da düzenlendi. Türk Telekom Spor Olimpiyatlarında en centilmen sporcular şu şekilde oldu: İzmir Bölge Müdürlüğü’nden masa tenisi branşında Gökhan Cihan, İstanbul Bölge Müdürlüğü’nden Satranç’ta Rıdvan Kurukahveci, Adana Bölge Müdürlüğü’nden kort tenisinde Mesut Cingöz, Antalya Bölge Müdürlüğü’ndenvoleybol branşında Deniz Yeşildirek, Samsun Bölge Müdürlüğü’nden bayan voleybolcu Nihan Çenesiz, Antalya Bölge Müdürlüğü’nden basketbolda Engin Bağlı, Assistt’den futbolda Oguzhan Denizli olurken en centilmen takım da Sebit oldu.

Olimpiyatlarda dereceye giren takımlarda şu şekilde oldu:Satranç branşında İzmir Bölge Müdürlüğü birinci, Adana Bölge Müdürlüğü ikinci ve Ankara Genel Müdürlük Takımı’da Üçüncü oldu. Masa Tenisi branşında ise; İstanbul Genel Müdürlük şampiyon olurken, Ankara Bölge Müdürlüğü ikinci oldu. Bu branşın üçüncüsü de İstanbul Bölge Müdürlüğü oldu. Kort Tenisi branşında İstanbul Bölge Müdürlüğü birinci, İnnova takımı ikinci ve Ankara Genel Müdürlük Takımı’da üçüncü oldu. Kadın Voleybol branşında İstanbul Genel Müdürlük takımı birinci, İzmir Bölge Müdürlüğü ikinci, Ankara Genel Müdürlük Takımı’da üçüncü oldu. Erkek Voleybol branşında ise Ankara Genel Müdürlük Takımı şampiyon olurken, Ankara Bölge Müdürlüğü Takımı ikinci, İstanbul Bölge Müdürlüğü Takımı’da üçüncü oldu. Basketbol branşında Ankara Genel Müdürlük birinci oldu. Bu branşta Ankara Bölge Müdürlüğü Takımı ikinci, İzmir Bölge Müdürlüğü Takımı’da üçüncü oldu. Türk Telekom Spor Olimpiyatlarının Futbol branşında da İstanbul Genel Müdürlük Takımı şampiyon oldu. Erzurum Bölge Müdürlüğü Takımı ikinci ve Erzurum Bölge Müdürlüğü Takımı’da üçüncü oldu.Dereceye giren takım sporcuları yapılan törenle madalya, kupa ve hediye çeklerini aldı.

Türk Telekom yöneticilerinin ve çalışanlarının; futbol, basketbol, voleybol, tenis, masa tenisi ve satranç branşlarında yarıştıkları finallerde takım ruhunu canlı tutma amacıyla çalışan ve yöneticilerini 4 gün süreyle buluşturan Türk Telekom Spor Olimpiyatları’nda müsabakalarda Türk Telekom ve Grup Şirketlerinden oluşan sporcular zirve için yarıştı.

Türk Telekom Ankara Genel Müdürlük Spor Tesisleri’nde düzenlenen müsabakalarda, çalışanlar büyük bir centilmenlik içerisinde sahada mücadele ederken farklı birim ve şehirlerdeki çalışanlar ile tanışma fırsatı buldu.

Türk Telekom ve iştiraklerden 118 takım ile 803 çalışanın yer aldığı olimpiyatların final karşılaşmalarının ardından kazananlar kupa ve madalyanın sahibi oldu.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ