İstanbul GM Futbol Turnuvası Esasları

 

2018 TÜRK TELEKOM HALISAHA FUTBOL TURNUVASI  KATILIM VE MÜSABAKA ESASLARI

 

2018 Türk Telekom Halı Saha Turnuvası” organizasyonuna İstanbul Genel Müdürlük GM yardımcılıkları ve Direktörlüklerinde görev yapan çalışanlarımızın GM Yardımcılıkları veya Direktörlüklerini temsilen oluşturacakları azami 1  takım ile katılabilecektir.

 

1- Turnuvaya katılacak sporcuların Türk Telekom İstanbul Genel Müdürlük birimlerinde görev yapan Telekom Grubu çalışanları olması esastır.


a)  Turnuvaya katılacak  tüm sporcuların “ 
TT Sportif Etkinliklere Katlım ve Beyan Formu ”  doldurup imzalamaları,


b)  Katılımcı takımlarca belirlenmiş olan takım sorumluları; Sporcuları imzalı TT Sportif Etkinlik ve Katılım formu ile birlikte, temsil ettikleri takımın,  birim yetkilisince onaylatacakları takım listesini  bir dosya halinde  hazırlamaları,


c) Hazırlanan takım dosyaları aşağıda belirtilen tarihlerde
Esentepe Karamancılar İş Merkezi D blok kat -3 Spor Salonu Eğitmenine elden teslim etmeleri veya pdf olarak esentepe_sporsalonu@turktelekom.com.tr  adresine göndermeleri gerekmektedir.


2-Turnuvaya katılan takımlar, takım çıkarmayan diğer birimlerden azami 2 (iki) sporcuyu kadrolarına dahil edebileceklerdir. 
Takım listelerine kampüs hizmetleri veren, destek, güvenlik ve temizlik firmalarından azami 1 (bir) çalışanı dahil edebilecektir.  (söz konusu bu çalışanlarımız içinde  ayrıca işyeri muvaffakiyeti istenecektir.) Okul stajyerler vb.takım listesine dahil edilemez.

3-Takımlar turnuvaya  diledikleri kadar  sporcu ile müracaat edebilecek olup, müsabaka maç listesine azami 10   sporcu ismi yazabilecektir.

4- Takımlar sahaya tek tip spor kıyafeti ile çıkacak, takımlara şirketimizce tedarik edilen müsabaka maç seti (10’ar adet  Forma + Şort + Çorap) verilecek ve turnuva süresince  söz konusu malzemeler kullanılacaktır.  Malzemeler fikstür çekilişinde  katılımcı takım sorumlularına teslim edilecektir.


5- Müsabakalar 25’er dakikalık 2 devrede (6+1Kaleci) toplam 7 sporcu ile yapılacaktır. Takımların müsabakalarda 3 değişiklik hakkı olacaktır.


6- Müsabakalar katılımcı takım  yoğunluğuna  göre  belirlenecek fikstüre göre mesai saatleri haricinde Salı – Perşembe günleri akşam  20.00 - 22.00 saatlerinde Türk Telekom Acıbadem Halı Sahasında yapılacaktır.

 

7- Müsabakalarda, tekmelik kullanılması önerilip, halı saha kullanımına uygun (krampon olmayan) spor ayakkabısı giyilmesi İş Sağlığı ve Güvenliği birimimizce de zorunlu tutulmaktadır.


8- Takımların Katılım Formları onaylı olarak takım sorumlularınca bir dosya ile 15 Mart Perşembe günü  mesai bitimine kadar teslim edilecektir. 

 

9-  Turnuvaya katılan takımların adedi göz önüne alınarak müsabakaların statüsü, kura çekimi, 16 Mart Cuma günü saat 11.00’da katılımcı takımların temsilcileri ile yapılacaktır.

 

10- “Türk Telekom 2018 Halı Saha Futbol Turnuvası” müsabakaları 20 Mart 2018 tarihinde başlatılması planlanmıştır.

11- Yukarıda belirtilen hususlar yanı sıra, turnuva ile ilgili tüm kararlar İstanbul Avrupa Bina Yönetimi Müdürlüğümüz  “Organizasyon Kurulu”  tarafından belirlenecektir.

 

  

Müsabaka Esasları;

Halı saha futbol turnuvasına 20 takım katılmış olup, 5 grupta 4 'erli olarak eşleşmişlerdir.

Gruplarda tek devreli lig usulü yapılacak müsabakalar sonucu puan ve sıralamaya göre ilk sırayı alan 5 takım ile gruplarda en iyi puan ve averaja göre en iyi 2. olan 3 takım, toplamda 8 takım   çeyrek final müsabakalarına katılacaktır.

 A) Müsabakalar 25 dakikalık 2 devre olarak oynanacaktır. Halı Saha  futbol kuralları aynen uygulanacak (geri pas, yok  kaleci topu  elle alamaz) Müsabaka maç listelerine 10 sporcu ismi yazılabilecek,  müsabakalar   (6+1) oynanacak Takımların oyun süresince 3 sporcu değişim hakkı olacaktır, değişiklik yapılan sporcu tekrar müsabakaya giremeyecektir. Galibiyetler 3,  beraberlikler 1, mağlubiyetler ‘0’ puan olarak değerlendirilecektir.

 B) Müsabakalarda gerçekleşen sarı kart cezaları  ceza olarak  dikkate alınmayacak, bir sonraki müsabakada hakem raporuna göre oynanabilecek, direk  kırmızı kart cezası ise hakem raporuna göre asgari bir sonraki müsabaka  oynamama cezası olacaktır.

 C) Şirketimiz Çalışanlarının birlik ve beraberliklerini pekiştirmeleri, boş vakitlerini spor yaparak değerlendirmeleri amacıyla düzenlenmiş olan bu organizasyon içindeki müsabaka sırasında  veya haricinde sportmenlik dışı davranışta bulunan,  oyuncu ve takımların durumu  (Hakem raporuna göre turnuvadan diskalifiye edilebileceği gibi)  ayrıca  Şirketimiz İK Çalışma Usul ve Esasları çerçevesinde  değerlendirilerek  ceza  verilebilecektir.

 Yukarıda belirtilen hususlar yanı sıra yine  turnuva ile ilgili tüm kararlar Turnuva Organizasyon Kurulu tarafından belirlenecektir.

*Tek devreli lig usulüne göre yapılan futbol müsabakalarında; 2 (iki) takımın puanlarının eşitliği durumunda;

a. Öncelikle kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğüne bakılır,
b. Eşitlik devam ediyor ise kendi aralarında yaptıkları müsabakaların gol averajına bakılır. 
c. Yine eşitlik devam ediyor ise genel puan cetvelindeki gol averajına bakılır, Gol averajı bir takımın attığı golden, yediği golün çıkarılmasından doğan farktır. Takımlar arasında gol averajı eşit ise daha fazla gol atan takım üstte yer alır.
d. Buna rağmen eşitlik devam ediyor ise takımlarda yer alan sporcu-idareci ve takım sorumlusunun aldıkları sarı- kırmızı kartlar sonucunda hangi takım daha az kart görmüş ise o takım sıralamada üstte yer alır. (Sarı Kart:1 puan, Kırmızı Kart:2 puan, İdareci veya takım Sorumlusunun hakem tarafından oyun sahası dışına çıkarılması:3 Puan olarak değerlendirilecektir). 
e. Yukarıdaki bütün ihtimallere rağmen eşitlik devam ediyor ise takımlar kura ile derecelendirilir, (takımların isimleri kâğıda yazılarak kapatılır ve bir kabın içine konularak tertip komitesi başkanı tarafından kura çekilir.)

 

YÖNETİMDEN
KULLANICI GİRİŞİ
HARİTA
DUYURULAR
Aktif Ziyaretçi: 5   | Bugün : 12   | Toplam : 9462531   | İp Adresiniz: 18.212.93.234
İletişim Bilgileri spor@turktelekom.com.tr