Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Türk Telekom Amatör Spor Kulüpleri 2018 yılında 192 madalya kazandı!

GÜNCEL HABERLER

Türk Telekom Amatör Spor Kulüpleri 2018 yılında 192 madalya kazandı

Spora ve sporcuya desteğini sürdüren Türkiye’nin iletişim devi Türk Telekom bunun karşılığını artarak almaya devam ediyor…
Var olan bütün spor dallarında ve daha çok bireysel branşlarda mücadele eden 6 bine yakın dev bir sporcu ordusuna sahip olan Türk Telekom, bu sporcularına her yıl yaptığı yardımların karşılığını, bir önceki yıla göre yüzde 18 artış sağlayarak 2018 yılında 192 madalya ile aldı.
Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü geçtiğimiz yıl 68 adet madalya elde ederek adeta mevcut spor kulüplerinin lokomotifi olurken 2018 yılında ise Milli badmintoncular 60 adet madalya elde etti.
Kulüp sporcularından Bengisu Erçetin çok büyük bir başarı elde ederek Dünya Gençler Sıralamasında ikinci sıraya yükseldi.
Erzincan Türk Telekom Spor kulübü badmintoncuları bu sezon katılamadıkları iki büyük organizasyon nedeniyle geçen yıl ulaştığı madalya sayısına ulaşamadı.
Bu yıl Sivas Türk Telekom Spor Kulübü 67 madalya ile birinci sırayı alarak büyük bir başarıya imza attı.
Sivas Türk Telekom Spor Kulübü 2018 yılında wushu, yüzme, voleybol, atletizm, okçuluk, bisiklet ve judo branşlarında 29 altın, 21 gümüş ve 17 adet bronz madalya elde etti.
Burdur Türk Telekom Spor Kulübü’nün güreş branşında yer alan Milli sporcuları da bu yıl 10 altın, 3 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 18 madalya kazandı.
İzmir Türk Telekom Spor Kulübü kort tenisi ve karate branşlarında 10 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya elde ederek toplam 15 madalya elde etti.
Erzurum Türk Telekom Spor Kulübü masa tenisi ve voleybol branşlarında 4’er adet altın, gümüş ve bronz olmak üzere toplam 12 madalya kazandı.
Amasya Türk Telekom Spor Kulübü teakwondo branşında 5 altın, 2 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 8 madalya elde etti.
Sakarya Türk Telekom Spor Kulübü sporcuları halter ve bisiklet branşlarında 4’ü altın 1’i gümüş toplam 5 madalyayı boynuna astı.
Eskişehir Türk Telekom Spor Kulübü yüzme branşında 2 adet gümüş ve 1 adet bronz toplam 3 madalya elde etti.
Ankara Türk Telekom Spor Kulübü judo branşında 2 adet bronz madalya elde etti.
Zonguldak Türk Telekom Spor Kulübü boks branşında 1 adet altın madalya elde etti.
Malatya Türk Telekom Spor Kulübü futbol takımı da liginde şampiyon oldu.
Erzincan, Sivas, Burdur, İzmir, Amasya, Sakarya, Eskişehir, Ankara, Zonguldak ve Malatya Türk Telekom Spor Kulüplerinde başarı elde eden sporcularda şu isimlerden oluştu:
Nazlıcan İnci, Bengisu Erçetin, Mehmet Ali Kurt, Emre Sönmez, Mehmet Çapar, Cansu Ercetin, Semih Başakın,  Yasemen Bektaş, Emirhan Budak, Sezgin Kelebek, F.Mehmet Yılmaz, Ece Başakın, Aleyna Korkut, Elif Rabia Şimşek. Antrenör: Uğur Erçetin ve Murat Sönmez.
Dürdane Alpayar, Yiğit Emre Canpolat, İsmail Erköse, Emirhan Köse, Yasemin Şeker, Mikail Kaya, Furkan Şener.
Ahmet Alp Yıldız, Edip Çağan Şenel, Başak Ece Hasbutçu, Hayal Toptaş.
Buse Ataş, Asuman Kaçar, Ceyda Arslan, Eda Ölmez.
Mert Çelikyürek, Mustafa Yıldız, Hasan Aslan, Salih Şahin, Necip Yavuz, Doğan Dağ, Rahime Arı, Abdullah Dilek, Süleyman Oyman, Esra Diren, Sinem Köroğlu, Şuheda Özcan, Şule Kabak, Gamzenur Adakan, Kadriye Aksoy, Merve Pul, Mehtap Gültekin, Nurife Duman, Özge Fındıkçı.  
Emine Ayyıldız, Eyüp Yazıcı.
Esila Toklu, Çınar Tilki, Hakan Şanlı, Haldun Alagaş, Yağızhan Yılmaz.
Adem Kayaalp, Semih Kurt, Ali Hüseyin Faizi, Muhsin Eren Güney, Fatma Bengi Topçugil, Ecehan Uzun, Elif Sena Nur Arasan, Melike Nur Gürsoy, Fatma Sena Genç, Rümeysa Topçu, Aslı Yağan, Elif Kaya, Melike Yanar, Nursu İldiz, Muhammet İlker Kıraç, Adem Kayaalp, Mehmet Hançoşar, Muhammet Külekçi, Antrenör: Zekeriya Macit.
Sena Nur Şahbaz, Eyüp Demir, Zakir Oba, Stanislan Golovanov, İrfan Tavukçuoğlu, M.Fahrettin Ekmekçi, Paata Pirtskhalava.Berkay Akyol, Ramazan Güven.
Yavuz Kargidan, Furkan Çolak, Zihni Berktay, Emre Şentürk, İrem Nur Öztürk, Zerda Batı, Mehmet Emin Aygüler Yasin Çeken, Ömer Doğukan Öztürk.
Türk Telekom Amatör Spor kulüpleri sporcuları 2017 yılında 163 madalya kazanmıştı.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ