Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Bengisu Erçetin Dünya İkincisi

GÜNCEL HABERLER

Bengisu Erçetin Dünya İkincisi

Sevdiği ve sonradan da daha çok sevdiği bir spor dalında 11 yıl sonra gelen bir başarının öyküsü aslında Bengisu Erçetin’in başarısı…

6 yaşında badminton ile tanışan 17 yaşındaki Bengisu Erçetin eğitimin yanı sıra, haftada 30 saat çalışarak bunun da karşılığını en önemli başarıları arasında yer alan; 2 adet Avrupa Şampiyonluğu ve ikinciliği, 1 adet üçüncülük, Akdeniz Oyunları’nda ikincilik, Dünya gençlerde ilk 8, U19 Estonya Tallin’de birincilik, büyükler dünya sıralamasında 43. sırada yer alırken, son olarak da Dünya Gençler Sıralamasında Dünya ikincisi oldu.
-Bu spor dalını çek sevdim-

Milli sporcu Bengisu Erçetin, elde ettiği bu başarının sırrını, “hiç bir gün aksatmadan ve çok severek yaptığım bu sporu gün geçtikçe daha da çok sevdim. Bu sevgi ve sistemli bir şekilde çalışmalarım sayesinde de bu başarıları elde ettim diyebilirim” şeklinde özetliyor başarı hikâyesini.
Badminton Antrenörü Uğur Erçetin’in de kızı olan Bengisu Erçetin Erzincan’da lise son sınıf öğrencisi. Öğrencilik hayatına hedefleri doğrultusunda Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nde devam etmek istiyor. 
Yurt dışında önemli başarıları olan Milli sporcu Türkiye şampiyonalarında elde ettiği şampiyonlukların sayısını kendisi de bilmiyor.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ