Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Denizli Telekomspor Türkiye Şampiyonu

GÜNCEL HABERLER

Bisiklet Federsyonu'nun en prestijli yol yarışında Denizli Türk Telekom Spor Kulübü Bisiklet Takımı Türkiye Şampiyonu oldu.

Bisiklet Federasyonunun en prestijli yarışı olan Türkiye Şampiyonası Sakarya’da yapıldı. Oldukça sıcak havada gerçekleşen şampiyonada bisikletçiler rakiplerinden çok kendi iradeleri ile mücadele etmek zorunda kaldı.

Denizli Türk Telekom Spor Kulübü bisikletçileri Hakan Yıldırım, Ramazan Erken, Halil Emre ve Serkan Polat takım klasmanında Türkiye Şampiyonu oldu.

Bireysel zamana karşı ve yol yarışı olarak iki ayrı disiplinde gerçekleştirilen şampiyonada takım içindeki en iyi 3 sporcunun zamanı toplanarak en düşük zamana sahip olan Denizli Türk Telekom Spor Kulübü bisikletçileri olurken, ferdi klasmanda ise 14 bin metre bireysel zamana karşı yarışında ise Hakan Yıldırım Türkiye ikincisi oldu. Şampiyonanın birinciliğini Antalyaspordan Turgay Germen elde etti.

Aşırı sıcak yüzünden 80 km'den 60 km'ye düşürülen yol yarışında ise sporcular art arda talihsizlik yaşarken, yarışın henüz başında büyük bir kaza meydana geldi ve Serkan Polat yarış dışı kaldı. İlerleyen kilometrelerde grubun arasına giren köpek başarılı milli bisikletçinin düşmesine ve yaralanmasına neden oldu.

Takım klasmanından düşmemek için büyük mücadele gösteren Hakan Yıldırım bitişe 8 kilometre kala ana grubu yakalayarak Turgay Germenin ardından Türkiye ikincisi olmayı başardı.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ