Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Erzincan’lı Badmintoncular Balkan Şampiyonu…

GÜNCEL HABERLER

Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü Badmintoncuları Balkan Şampiyonu oldu. Milli sporcular dört altın madalya, bir gümüş ve iki adet bronz madalya elde etti.

Edirne’de yapılan 19 Yaş altı Balkan Badminton Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı finalde Bulgaristan’ı 3-2 yenerek Balkan Şampiyonu oldu.

Türkiye’nin ev sahibi olduğu ve Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Sırbistan, Romanya’dan 43 sporcunun katıldığı Balkan Şampiyonası’nda Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü sporcuları olan Bengisu Erçetin, Nazlıcan İnci, Emre Sönmez ve Mehmet Çapar Türkiye’yi temsil ederek kariyerlerine bir büyük başarı daha ilave etti.

Balkan Şampiyonası’nın ferdi müsabaka kategorisinde mücadele eden Milli sporcu Bengisu Erçetin ile Nazlıcan Çift kızlarda Balkan şampiyonu oldu. Karışık çiftler kategorisinde de Bengisu Erçetin ile Emre Sönmez Balkan şampiyonu oldu.

Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü Badminton Takımı Milli Antrenörü Uğur Erçetin’in bir diğer öğrencisi olan Mehmet Çapar Balkan ikincisi olurken, çift erkeklerde ise Emre sönmez ile Mehmet Çapar Balkan üçüncüsü oldu.

Milli Sporcular 7-16 Nisan 2017 tarihleri arasında Fransa da yapılacak olan 19 yaş altı Avrupa Gençler Şampiyonası’na katılacak.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ