Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü badmintoncuları Yunanistan'da da şampiyon oldu

GÜNCEL HABERLER

Yunanistan Atina’da 20-22 Aralık 2015 tarihleri arasında yapılan “Akdeniz Kupası” yarışmasında Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü badmintoncuları takım halinde şampiyon oldu.

10 ülkeden 65 sporcunun katıldığı Akdeniz Kupası yarışmasında Türk Milli Badminton Takımı adına mücadele eden Erzincan Türk Telekom Badminton Spor Kulübü sporcuları Emre Sönmez, Mehmet Çapar, Bengisu Erçetin ve Nazlıcan İnci rakiplerine üstün bir performans sağladıkları yarışmada birinci oldu.

Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü badmintoncusu Nazlıcan İnci tek ve çift bayanlar kategorisinde birinci olurken, Bengisu Erçetin ise çift bayan ve karışık çiftler kategorisinde birinci oldu.

Emre Sönmez çift ve karışık erkeklerde aynı şekilde birinci olurken, Mehmet Çapar ise çift erkekler kategorisinde birinci oldu.

Sporcular bundan önce yapılan Türkiye Şampiyonası’nda da 9 madalya kazanmışlardı.

-Erzincan Valisi altın hediye etti-

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Yunanistan’da yapılan Badminton Akdeniz Kupası’nda büyük bir başarı gösteren ve tamamı Erzincanlı Milli sporcuları makamında kabul etti. Vali Kahraman milli sporculara altın ve çeşitli hediyeler verdi. Ziyarete sporcular ile birlikte Türk Telekom İl Müdürü Muhammet Demir, Badminton Milli Takım antrenörleri Murat Sönmez ve Uğur Erçetin’de katılırken, Vali Süleyman Kahraman, Erzincan’ın bu alanda Türkiye’yi yurt dışında temsil etmesi gurur verici olduğunu vurgulayarak; “Türk Telekom Müdürümüze hocalarımız ve sporcularımızı kutluyorum. İstenildiğinde Erzincan gibi iller bile şampiyonluğu elde edebiliyor. Öğrencilerimizin ailelerine ve eğitimcilerimize teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bundan sonraki müsabakalarda daha büyük başarılar elde edebiliriz. 2015 yılının sonundayız. Sporcularımızdan umuyorum ve yeni yılda da daha büyük başarılar kazanmalarını diliyorum. Can Erzincan’ımızı hem Türkiye’de hem de Avrupa’daki müsabakalarda daha iyi temsil edeceklerine inanıyorum. Emeği geçen ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ