Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Genç ve Minikler Balkan Güreş Şampiyonası

GÜNCEL HABERLER

Isparta Türk Telekom Spor kulübü güreşçileri olan Kadriye Aksoy ve Havva Sağlam Balkan şampiyonalarında iki adet gümüş madalya kazanarak kariyer halkalarına bir yenisini daha ekledi.

-Kadriye Aksoy’a Balkan gümüşü-

Romanya’nın Craiova şehrinde 5-7 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılan Gençler Balkan Şampiyonası’nda Isparta Türk Telekom Spor Kulübü güreşçisi Kadriye Aksoy Balkan ikincisi oldu.

9 Balkan ülkesinden katılan güreşçiler ile gerçekleştirilen Gençler Balkan Güreş Şampiyonası’nda Isparta Türk Telekom Spor Kulübü güreşçisi Kadriye Aksoy 67 kilo kategorisinde Yunanlı ve Bulgar rakiplerinin ardından iki Romen rakibini de tuşla ve puan vermeden yenerek gümüş madalyanın sahibi oldu. Şampiyonanın finalinde rakibi Türk olunca altın madalya Türkiye’nin olurken Kadriye Aksoy kürsüyü Milli Takım arkadaşı ile paylaştı.

-Havva Sağlam Minikler Balkan ikincisi-

Bursa'da 14-16 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılan14-15 Yaş Minikler Balkan Şampiyonası’nda ise Isparta Türk Telekom Spor Kulübü güreşçisi Havva Sağlam Balkan ikincisi oldu. 10 ülke sporcularının katıldığı şampiyonada 44 kilo kategorisinde mindere çıkan Havva Sağlam finalde Romen rakibi ile yaptığı mücadele sonunda Balkan ikincisi olarak gümüş madalyayı boynuna asan isim oldu.

Kendileri gibi bayan olan antrenör Esra Ak’ın çalıştırdığı güreşçiler bu yıl içinde hem Türk Telekom’a hem de Türkiye’ye bir olimpiyat şampiyonluğu ve ikinciliği kazandırmıştı.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ