Furkan Şener *** Wushu Avrupa Şampiyonu - Sivas
Türkiye'nin gururları... 

Antalya’da yapılan 13. Avrupa Wushu Şampiyonası’nda Sivas Türk Telekomspor Kulübü sporcularından Furkan Şener, yıldızlarda ikili karşılaşma stilinde Avrupa şampiyonu oldu.

Diğer bir Sivas Türk Telekomspor Kulübü sporcusu Emrullah Gül ise büyüklerde kuzey boş el stilinde Avrupa üçüncüsü olarak Türkiye’yi gururlandırdı.

35 ülkeden 135 sporcunun katıldığı 13. Avrupa WUSHU Şampiyonasında, Türkiye’yi temsil eden Sivas Türk Telekomspor Kulübü sporcularından Furkan Şener ikili karşılaşma stilinde Avrupa şampiyonu oldu. Milli sporcu aynı zamanda ince kılıç ve mızrak stillerinin her ikisinde de Avrupa ikincisi oldu. Sivas Türk Telekomspor sporcusu olan Emrullah Gül ise kuzey boş el stilinde Avrupa üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı.

Sivas Türk Telekomspor Kulübü Wushu yıldız takımında yer alan ve 2010 Avrupa Şampiyonası’nda yıldızlar kategorisinde farklı stillerde Avrupa birincisi ve ikincisi olan 16 yaşındaki Furkan Şener, aynı zamanda başarılı bir ortaokul öğrencisi ve 6 yıldan bu yana WUSHU sporuyla öğrenim hayatını başarıyla birlikte yürütüyor. Furkan Şener, milli forma ile çıktığı ilk turnuvada "kılıç" ve "mızrak" dallarında ikinci, “ikili karşılaşma” dalında ise birinci olarak, büyük bir başarıya imza attı ve gelecek için büyük umutlar vaat ettiğini kanıtladı.

Sivas Türk Telekomspor Kulübü Wushu sporcularından 16 yaşındaki Emrullah Gül ise büyüklerde “açık el” dalında üçüncü olarak, 2004 yılından bu yana sürdürdüğü başarılarına bir yenisini ekledi. Gül, 2004 Rusya Gençler Avrupa Şampiyonası’nda ikinci, 2007 ve 2008’deki Polonya Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda iki kez birinci, 2009 Kanada Büyükler Dünya Şampiyonası’nda da dördüncü olmuştu. 6 yılı Sivas Telekom Spor Kulübünde olmak üzere 7 yıldır Wushu sporu ile ilgilenen Emrullah Gül, eğitimini Akdeniz Üniversitesi’nde sürdürüyor.

"Türkiye’ye Değer" sosyal sorumluluk yatırımlarını öncelikli olarak eğitim, spor ve çevre alanlarında gerçekleştiren Türk Telekom, genç sporcular Furkan Şener ve Emrullah Gül’ün başarılarının ardından, "Türkiye’ye Değer, Furkan’a Değer" "Türkiye’ye Değer, Emrullah’a Değer" diyebilmenin mutluluğunu yaşıyor.

YÖNETİMDEN
KULLANICI GİRİŞİ
HARİTA
DUYURULAR
Aktif Ziyaretçi: 9   | Bugün : 158   | Toplam : 9448349   | İp Adresiniz: 18.234.66.217
İletişim Bilgileri spor@turktelekom.com.tr