CVL Şirketler Türkiye Voleybol Şampiyonası


CVL Şirketler Türkiye Voleybol Şampiyonası

CVL Şirketler Türkiye Voleybol Şampiyonası sona erdi.
13-14 Ekim tarihlerinde Antalya’da düzenlenen turnuvanın  şampiyonu  Ankara Türk Telekom oldu.

18 şirket ve kurum takımlarının yer aldığı İstanbul ve Ankara CVL (Corparate Volleyball League) organizasyonunda dereceye giren takımlar  İstanbul Ekol Lojistik, Deloitte, Ankara Türk Telekom ve Roketsan takımları şampiyona da play-off oynadı.

Şampiyonada Türk Telekom Ankara, Deloitte İstanbul, Ekol Lojistik İstanbul ve Roketsan Ankara takımı ile eşleşti.
İlk gün yapılan karşılaşmalar sonunda Türk Telekom ve Ekol Lojistik finale yükseldi.

-Final nefesleri kesti-

Antalya Serik İsmail Ogan Kapalı Spor Salonu’nda yapılan şampiyonanın finalinde ise Türk Telekom ve Ekol Lojistik takımları karşı-karşıya geldi. 
Oldukça çekişmeli geçen final karşılaşması 2 saat 20 dakika sürerken, ilk seti 25-21, ikinci seti de  25-18 kazanan Türk Telekom Ankara 2-0 öne geçti. Maçı bırakmayan Ekol Lojistik 3. seti 25-14 ve 4. seti de 25-19 kazanarak durumu 2-2 ye getirdi. Tie-Break setinde 9-5 öne geçen Türk Telekom Ankara bu avantajını koruyamazken; 10-9 ile farkı bire düşüren Ekol Lojistik Takımı bu avantajı koruyamadı ve skor 12-9 oldu. Mola sonrası skorlar bir kez daha eşitlendi. Türk Telekom 14-12 de iki kez maç sayısı kullansa da Ekol Lojistik Takımı skoru eşitledi. İki takımın da maç sayısı kullandığı final setinde 21-19 galip ayrılan  Türk Telekom Ankara  Şirketler Türkiye Voleybol Şampiyonasını ikinci kez kazanarak kupanın sahibi oldu. 

-Şampiyonanın 3.cüsü de Roketsan-

Şampiyonanın üçüncülük mücadelesinde Roketsen rakibi olan Deloitte Takımı’nı 3-0 yendi.Turnuvanın en değerli oyuncusu ödülünü Türk Telekom Ankara Takımı oyuncusu Emre Alavanda aldı.En iyi pasör Türk Telekom Ankara Takımı oyuncusu Ayhan Cağatay Uslu oldu.
Türk Telekom Antalya Bölge Müdürlüğü İnsan Kaynakları Müdürü Mehmet Ali Dursun ve Ticari Faaliyetler Yöneticisi Sevgi Atalay Ece CVL Ankara ve İstanbul temsilcilerine günün anısına adına şilt verdi.

Bu başarıyı elde eden sporcu ve teknik ekip de şu isimlerden oluştu: Ayhan Çağatay Uslu, Hulusi Tok, Bayram Murat Yılmaz,  Salim Boyacı Murat Değirmenci, Fahrettin Ekmekçi, Emre Alavanda, Cumhur Osman Nacar, Ayhan Coşkun, Murat Baran, Hakan, Aydın,Deniz Yeşildirek, Selçuk Yiğit, Emin Narin 

Anternör:Yavuz Oran  Yardımcı Antrenör:Ali Kaplan,Mustafa Işılak

Ekleme Tarihi : 16.10.2018 15:14:12
YÖNETİMDEN
KULLANICI GİRİŞİ
HARİTA
DUYURULAR
Aktif Ziyaretçi: 9   | Bugün : 239   | Toplam : 9448430   | İp Adresiniz: 18.234.66.217
İletişim Bilgileri spor@turktelekom.com.tr