Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Kadriye ve Cansu Aksoy kardeşlerin büyük başarısı…

GÜNCEL HABERLER

2016 ISF Gymnasiade Liselerarası Olimpiyat Oyunları’nda Milli sporcumuz Kadriye Aksoy olimpiyat şampiyonu oldu. Cansu Aksoy ise olimpiyat ikincisi oldu.

Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı ve dünyanın en büyük 3’üncü olimpiyat organizasyonu olarak nitelendirilen 2016 ISF Gymnasiade Liselerarası Olimpiyat Oyunları Trabzon’da 40 ülkeden 2 bin 500 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Bu olimpiyatlara güreş kategorisinin ilk kez ilave edildiği ve Belarus, Hindistan, Fransa, Romanya, Büyük Britanya, Almanya, Tunus ve Ukrayna' dan 100’e yakın sporcunun katılımı ile gerçekleşen olimpiyatlarda, Isparta Türk Telekom Spor Kulübü güreşçisi Milli sporcumuz Kadriye Aksoy 63 kilo kategorisinde Belarus’lu rakibini yenerek altın madalya kazandı. Kulübün bir diğer başarılı Milli sporcusu olan Cansu Aksoy ise 55 kilo kategorisinde Fransız rakibiyle yaptığı final karşılaşmasında ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

Türkiye takım halinde ilk sırada yer aldı.

Antrenörlüğünü Esra Ak'ın yaptığı Kadriye ve Cansu Aksoy kardeşler 19-24 Temmuz 2016 tarihleri arasında İsveç’de düzenlenecek olan Avrupa Yıldızlar Güreş Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ