Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Türk Telekom Kamu Voleybol Turnuvası

GÜNCEL HABERLER

20 kuruluşun katılımıyla gerçekleşen Türk Telekom Kamu Voleybol Turnuvası sona erdi. İki aya yakın bir süredir Türk Telekom-PTT Ahlatlıbel Spor Okulu ve Kampus Spor Salonu’nda gerçekleşen turnuvanın şampiyonu Türk Hava Kuvvetleri takımı oldu. İkinci final oynayan ODTÜ takımı olurken, üçüncü de Türk Telekom Voleybol takımı oldu.

Hazine Müsteşarlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, TC Merkez Bankası, Karayolları Genel Müdürlüğü, AFAD, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İnnova, Sebit, TÜİK, Türk Hava Kuvvetleri, TRT, Türksat, ODTÜ, Güven Hastanesi, Danıştay ve Türk Telekom voleybol takımlarının katıldığı turnuva dört grup şeklinde yapıldı. Gruplarda ilk iki sırayı alan Hazine Müsteşarlığı, Türk Hava Kuvvetleri, PTT,  Türk Telekom, Gençlik ve Spor Bakanlığı, ODTÜ, Sağlık Bakanlığı, TC Merkez Bankası çeyrek finale yükseldi. Yapılan maçlar sonrasında da Türk Hava Kuvvetleri, TürkTelekom, ODTÜ ve TC Merkez Bankası takımları yarı final oynadı.

Yarı final maçları sonrası finale Türk Hava Kuvvetleri ve ODTÜ takımları kaldı. Oynanan final maçını 3-0 kazanan Türk Hava Kuvvetleri turnuvanın şampiyonu oldu. Turnuvanın üçüncüsü de T.C Merkez Bankası’nı 3-0 yenen ev sahibi takım Türk Telekom oldu.

Turnuva boyunca 48 karşılaşma yapılırken, turnuva Türkiye Voleybol Federasyonu’nca görevlendirilen 144 hakem ve gözlemciler tarafından yönetildi.

Turnuvaya Üst Düzey Yöneticiler de Katıldı

Türk Telekom Kamu Voleybol Turnuvası’nın final gününde özel bir de karşılaşma yapıldı. Turnuvaya katılan  kurum üst düzey yöneticilerinden Danıştay Üyesi Osman Tural, Eski Milli Voleybolcu Remzi Altınok, Sağlık Bakanlığı’nda Daire Başkanı Soner Yeşilırmak, PTT Yönetim Kurulu Üyesi Mutlu Koç, TÜİK’de Daire Başkanı Doğan Böncü, T.C Merkez Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sinan Binbir, Hazine Daire Başkanı Ali Ulvi Baycan ve Türk Telekom Kamu Satış Direkörü Erkan M. Mızrak ile Ankara spor basınından katılan spor muhabirleri arasında iki set üzerinden bir maç yapıldı.

Turnuva sonunda dereceye giren takımlara çeşitli hediye verilirken, anısına toplu halde bir de fotoğraf çekildi.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ