Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Mehmet Erken Bisikletin 4. ayağında da şampiyon..

GÜNCEL HABERLER

Mehmet Erken Bisikletin 4. ayağında da şampiyon.. Türkiye Bisiklet Federasyonu organizasyonunda yapılan “Puanlı 4. Ayak Yol Yarışları Türkiye Şampiyonası” 11-13 Ağustos 2016 tarihleri arasında Ordu'da yapıldı.

Denizli Türk Telekom Spor Kulübü sporcusu olan Mehmet Erken başarı dolu kariyerine bir yenisini daha ekleyerek kriteryun kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu.

Bundan önce Sivas'ta yapılan sezonunun en önemli ve prestijli yarışında da şampiyon kürsüsüne çıkan Mehmet Erken, oradaki başarısını burada da devam ettirdi ve ilk gün yapılan kriteryum yarışında 2 bin 200 metrelik parkurda 16 tur üzerinden yapılan yarışı kazanmasını bildi.

Denizli Türk Telekom Spor Kulübü’nde antrenörlüğünü Hakan Yıldırım’ın yaptığı Mehmet Erken yarışın özellikle 8. turunda öndeki kaçış grubunu yakalamayı başararak bu grupla 4 tur daha atttı ve 12. turda tekrar atak yapan sporcu, son 4 turu tek başına götürdüğü yarışta çizgiyi ana grubun 1 dakika 30 saniye önünde tamamlayarak bir kez daha Türkiye birincisi oldu. Şampiyonanın 5. ayağı 19-22 Ağustos tarihlerinde Kastamonu'da yapılacak.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ