Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Okullararası Bireysel ve Takım İl Şampiyonası

GÜNCEL HABERLER

Sivas Türk Telekom Spor Kulübü Okullararası Bireysel ve Takım İl Şampiyonası’nda 20 adet madalya ve 1 adet de kupa kazandı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda  yapılan Okullararası Bireysel ve Takım İl Şampiyonası’nda Sivas Türk Telekom Spor Kulübü yüzücüleri büyük bir başarıya imza atarak 12 adet altın, 2 adet gümüş ve 6 adet bronz madalya elde etti.

Sivas’ta bulunan farklı spor kulüplerinden 110 sporcunun katıldığı şampiyonaya 13 sporcu ile katılan Sivas Türk Telekom Spor  Kulübü  yüzücüleri bu başarıyı serbest,kurbağalama,sırtüstü ve kelebek stillerinde elde etti.
Okullararası Bireysel ve Takım İl Şampiyonası’nın minikler kategorisinde yer alan Burçe Mengücek 7-8 yaş grubunda 50, 100 metre serbest ve 50 metre kurbağalamada birinci oldu.

Ahmet Alp Yıldız aynı kategoride 9-10 yaş grubunda 50 metre serbest, 50 ve 100 metre kurbağalama stillerinde birinci oldu. Edip Çağan Şenel 100 metre sırtüstünde birinci, 50 metrede de üçüncü oldu. Yiğit Güngör 100 metre kurbağalama da üçüncü olurken, 4 çarpı 50 metre serbest bayrak stilinde ve karışık stilde birinci oldu. Başak Ece Hasputçu 100 metre kurbağalama ve sırtüstü stilerinde birinci olurken, 50 metre kurbağalama stilinde de ikinci oldu. Damla Ertük 50 metre sırtüsütü stilinde birinci olurken, serbest stilde üçüncü oldu.
Şampiyonanın küçükler 11-12 yaş kategorisinde ise Hayal Toptaş, 100 metre sırtüstü stilinde ikinci, 200 metre serbest ve 50 metre kelebek stilde üçüncü oldu.
Sivas Türk Telekom Spor  Kulübü  erkek yüzücüleri bu başarılarının yanı sıra takım halinde de il birincisi oldu.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ