Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Türk Telekom Amatör Spor Kulüpleri’nden 1 yılda 89 madalya…

GÜNCEL HABERLER

Türk Telekom Amatör Spor Kulübü sporcuları 2016 yılı içinde Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Balkan ve olimpiyatlarda önemli başarılara imza attı. 31 farklı spor dalında mücadele eden amatör sporcularına destek veren Türk Telekom bu desteğinin karşılığını almaya devam ediyor…

Türkiye genelinde 43 şehir ve 44 spor kulübünde yapılanan ve 6 bine yaklaşan dev bir sporcu ordusuna sahip olan Türk Telekom bu sporcularına her yıl yaptığı yardımların karşılığını 2016 yılında 89 madalya ile aldı.

Türk Telekom Amatör Spor Kulüp sporcuları bu madalyaları atletizm, boks, judo, taekwondo, badminton, bisiklet, güreş, halter ve karate branşlarında elde etti.

Bu kulüpler içesinde özellikle Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü badminton branşında yer alan sporcuları ile başarı grafiğinde başı çekiyor. Kulüp 2016 yılında Avrupa, Balkan ve Türkiye şampiyonalarında toplam 53 madalya ile büyük bir başarı sağladı.Bu başarının mimarı olan başta antrenör Uğur Erçetin ve Murat Sönmez’in öğrencileri Türkiye’deki başarılarını Dünya, Avrupa ve Balkan şampiyonalarına taşırken; kariyerlerine başarı ilmeklerini işleyen sporcular da şunlar oldu: Nazlıcan İnci, Bengisu Erçetin, Dilara Subaşı, Cansu Erçetin, Görkem Esra Ergincan, Yasemen Bektaş, Semih Baha Başakın, Gökçen Ergincan, Emre Sönmez, Faruk Mehmet Yılmaz, Mehmet Çapar ve Aleyna Korkut.

Sakarya Türk Telekom Spor Kulübü bu yıl halter branşında, milli sporcusu Emine Ayyıldız ve triatlon branşında da mücadele eden sporcusu Aybüke Şen ile birlikte 7 madalya elde etti.

Isparta Türk Telekom Spor Kulübü ise Esra Ak’ın öğrencileri olan Kadriye Aksoy ve Havva Sağlam gibi yetenekler ile Avrupa, Balkan ve olimpiyat gibi çok önemli organizasyonlarda önemli başarılara imza atarak 6 madalya elde etti.

Giresun Türk Telekom Spor Kulübü atletizm ve taekwondo branşında Şeyda Yılancı ve Gamze Nur Akbaş ile 4 madalya elde etti.

Denizli Türk Telekom Spor Kulübü bisiklet branşında Mehmet Erken ile 2016 yılında önemli başarılara imza atarak 4 madalya elde etti.

Kastamonu Türk Telekom Spor Kulübü taekwondo branşında Onur Talha Soykan ile Avrupa’da 1 madalya kazandı.

Zonguldak Türk Telekom Spor Kulübü güreş branşında Selma Karakoyun ve Birol Aygün ile 2 madalya elde etti.

Ankara Türk Telekom Spor Kulübü judo ve karate branşında Muhammed Ali Özcan, İrem Kurtoğlu Samed Koç ve Zakiri Oba ile 5 madalya elde etti.

Amasya Türk Telekom Spor Kulübü taekwondo branşında Zihni Berkay Emiral, Cem Kortan Uyar, Hakan Sefa Karakaş ve Ahmet Yusuf ile Türkiye şampiyonalarında 4 madalya elde etti.

Rize Türk Telekom Spor Kulübü judo branşında Kübra Nur Esir ile 3 madalya elde etti. 

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ