Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Türk Telekom’un Milli Tekvandocuları Avrupa Şampiyonu Oldu

GÜNCEL HABERLER

Türk Telekom’un Milli Tekvandocuları Avrupa Şampiyonu Oldu

Estonya’nın Talinn şehrinde düzenlenen Taekwondo Championshıps 2021 de Milli Takımımız adına mücadele eden Türk Telekom Spor Kulübü tekvandocularından Hayrunnisa Gürbüz ve Aleyna Şenyurt kendi kategorilerinde tüm rakiplerini mağlup ederek Avrupa Şampiyonu olmaya hak kazandılar.

Türk Telekom, ülkenin dört bir yanında pek çok farklı kategoride amatör sporcuları desteklemeyi sürdürüyor. 24-27 Ağustos tarihleri arasında Estonya ‘nın Talinn şehrinde düzenlenen Taekwondo Championshıps de 3 Türk Telekom sporcusu kıyasıya mücadelede bulundu.

Toplamda 25 ülkeden 600 sporcunun katıldığı turnuvada, tekvandocumuz Hayrunnisa Gürbüz büyük bir başarıya imza attı. 37 kg yıldızlar kategorisinde mücadele eden Gürbüz, tüm rakiplerini mağlup ederek Avrupa Şampiyonu oldu ve bu kategoride altın madalyayı almaya hak kazandı.

Bir diğer büyük başarı ise 39 ülkeden 700 sporcunun katıldığı 49 kg Ümitler Kategorisi’nde Aleyna Şenyurt şampiyon olarak altın madalyanın sahibi oldu. Bir diğer sporcumuz Ömer Faruk Dayıoğlu ise 58 kg da beşinci oldu.

Türk Telekom, basketbol, eskrim, yüzme, atletizm, güreş, badminton gibi alanlarda toplamda 39 ilde ve 33 branş olmak üzere yaklaşık 6 bin sporcuya destek veriyor.

 

 

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ