Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Türk Telekom:100 A.Group Sakarya BŞB Basketbol:74

GÜNCEL HABERLER

TBL 31.haftasında Ankara temsilcisi Türk Telekom, A.Group Sakarya BŞB Basketbol Takımı’nı konuk etti.

Mavi-Beyazlılar play-off için çok büyük önem taşıyan karşılaşmada rakibi A.Group Sakarya BŞB’yi 26 sayı fark ile 100-74 yendi.

Türk Telekom galibiyet sayısını 17’ye çıkarırken play-off için en yakın takipçisi Samsun BŞB Anakaent Takımı'nın Nesine.com Eskişehir Basket Takımı'nı yendiği hafta da çok önemli bir galibiyet elde etti.

Türk Telekom karşılaşmaya İsmail Çevik, Mehmet Özdoğan, Tywain Mckee, Serhat Çetin ve Darryl Monroe beşiyle başladı.

Oyunun başlarında Mehmet Özdoğan ve Tywain Mckee ile daha çok sayı üreten Ankara temsilcisi Türk Telekom ilk periyodu 27-16 önde tamamladı.

İkinci periyot da Serhat Çetin ve Darryl Monroe ile etkili olan ev sahibi takım Türk Telekom 15.dakikada skoru 37-27 yaparak aradaki sayı farkını korudu. Serhat Çetin’in 3.lüğü ile ev sahibi 18.dakikada skoru 46-32 yaptı ve farkı 14 sayıya çıkardı.

3.periyoda Mehmet Özdoğan'ın üst-üste attığı basketler ile başlayan Mavi-Beyazlı ekip skoru 23.dakika içinde 57-39 yaptı. 25.dakikada ev sahibi takım aradaki farkı 20 sayıya çıkararak skoru 64-44 yaptı. Mehmet Özdoğan’ın (3) Mckee'nin pota altından bulduğu basket ile Türk Telekom farkı iyice artırdı:69-44.

Türk Telekom final periyodunda da iyi savunma ve hızlı hücumlar ile demorilize olan rakibine karşı farkı artırarak(25) 32.dakikada skoru 79-54 yaptı.

Günün en skorer isimlerinden Darryl Monroe(23) 35.dakikada skoru 87-61 yaptı.

Ev sahibi takım Türk Telekom'un bir diğer skorer isim olan Mehmet Özdoğan’ın(23) basketi ile fark bu bölümde 34 sayıya çıkarken, 37.dakikada skor 95-62 oldu.

Türk Telekom karşılaşmanın son 1 dakikasına girilirken skoru 3 haneli rakama çıkararak 100-71 yaptı.

Mavi-Beyazlıların 100-74 kazandığı karşılaşmayı Başkent Otizmliler Derneği’nden gençler de izledi.

Hakemler: Murat Ciner, A. Taner İbin, Özge Şentürk

Türk Telekom: Canberk Cevit, Onur Özkapıcı, İsmail Çevik 7, A.Fatih Cantitiz 9, Recep solak, Mehmet Özdoğan 23, Tywain Mckee 20, Serkan Kırçe, Serhat Çetin 14, O. Kemal Ateş, Eugene Nathaniel Teague, Seyitcan Erdem, İ.Ahmet Pınarer 4, Darryl Monroe 23

A.Group Sakarya BŞB Basketbol: Lazeric D Jones, Doğukan Şanlı, Fikret Can Akın, Kris Kayl Yanku, Yiğitcan Turna, Calvin Dorsey Harris, Kerem Gönlüm, Mustafa Kırcalı, Hakan Yapar, Tufan Önen, Tuna Han Dikmen, Alper Saruhan, Taha Sezer, Charles Jackson, Keren Özkan

1.Periyot:27-16

Devre:52-37 (25-21)

3.Periyot:74-50 (22-13)

4.Periyot:100-74(26-24)

Baytimur: Evet, tehlikeli bir rakibiz

TBL lideri Astra Group Sakarya Büyükşehir Belediye'yi Türk Telekom koçu Gencer Baytimur, dar rotasyona karşın tempolu oynadıklarını belirti ve "Sakarya'nın bize yenilmiş olması ligin en iyi takımlarından biri oldukları gerçeğini değiştirmez." dedi.

Baytimur şöyle konuştu: "Çok iyi hazırlanmıştık. Bazı takımları 2-3 oyuncuyla yenebilirsiniz ama bu tür rakiplere karşı herkesin iyi oynaması gerekir. Bugün de öyle oldu.Sezonun en iyi savunmasını yaptık ve hücumda da çok yüzdeli attık. Skorer bir takımız. Son 6 maçın 4'ünde 100 sayıya çıktık. Bu bakımdan rakiplerimiz için tehlikeliyiz.

Tempolu oynuyoruz ve kondisyonumuz da iyi durumda.Biz bu ligde herkesi yenebiliriz, bunu da defalarca gösterdik ama herkese de yenilebiliriz. Çok dar rotasyonla oynuyoruz. Amerikalı guardı bir dakika dinlendirecek oyuncum yok. Takım olarak performansımız ve oyuncuların sağlığı bizim için belirleyici olacak. Sertan Kırçe sezonu kapatmış olabilir, Canberk Cevit de bu maçta oynamadı be genç takım oyuncuları ile antrenman kadrosunu tamamladık.

Bugün oyuncularımla gurur duydum ve bu hissi önümüzdeki maçlarda da tekrar yaşamaktan çok mutlu olacağım.

Play-Off için Samsun'la çekişmemiz sürüyor. Eğer amacımıza ulaşıp play-off'lara kalabilirsek rakibimizin kim olduğuna bakmadan kendi basketbolumuzu oynamaya çalışacağız."

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ