Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Türk Telekom'un yeni Baş Antrenörü Hakan Demir

GÜNCEL HABERLER

Türk Telekom basketbol takımının yeni Baş Antrenörü Hakan Demir oldu. Türk Telekom basketbol kulübü ile sözleşme imzalayan Hakan Demir Galatasaray Odeabank maçında takımının başında sahaya çıkacak.

Türk Telekom’da Hakan Demir dönemi resmen başladı. Ercüment Sunter’in istifasının ardından Mavi Kaplanlar, tecrübeli antrenör ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

“Ligde kısa sürede yükselmek istiyoruz”

Türk Telekom Basketbol Takımı ile sözleşme imzalayan Hakan Demir, yeni göreviyle ilgili olarak şunları söyledi: “Takımımızın ligde daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalarımıza hemen başlayacağız. Bu sezon iki kulvarda mücadele ediyoruz. Uzun bir süreden sonra ülkemizi Avrupa kupalarında temsil ediyoruz ve Avrupa’da oldukça başarılıyız.Bunun yanında ligde de kısa sürede yükselmek istiyoruz. Avrupa’da İlk tur gruplarını lider bitirerek iyi bir başlangıç yaptık. Hedefimiz ülkemizi Final Four’da temsil etmek. Ligde ise ilk aşamada play off’a kalmak istiyoruz. Yeni dönem takımımız ve taraftarlarımız için hayırlı olsun.”

Hakan Demir, Türk Telekom’un Spor Toto Basketbol Ligi’nin 14. haftasında Galatasaray Odeabank ile yapacağı maçta takımının başında sahaya çıkacak.

Hakan Demir Kimdir?

1968 Elazığ doğumlu Hakan Demir, 1999 yılından bu yana Türkiye Basketbol Ligi'nde antrenörlük yapmaktadır. 1999-2005 yılları arasında Efes Pilsen'de yardımcı antrenörlük yapan Demir, 2005-06 sezonunda Tekelspor'un baş antrenörü olmuştur. İlk başantrenörlük deneyiminde takımı ligde 6. yaparak Tekelspor'a play-off oynatan Demir, ertesi sezon Mersin BB SK ile anlaşmış ve güney ekibindeki ilk yılında play-off’un kapısından dönmüştür. 2007-08 sezonunda ise İsviçre'nin Sion Herens takımının başına geçerek ilk yurtdışı deneyimine adım atan Hakan Demir, takımını ligde 3. yaparak finallere taşımıştır. Ardından 2008-09 sezonu başında Beşiktaş Cola Turka ile anlaşmış bir sezon sonra ise 2009-10 sezonu başında Pınar Karşıyaka'nın başına geçmiştir. Karşıyaka da çalıştığı ilk sezonda takım ligi 6. sırada bitirmiştir. İkinci sezonunda takımı EuroChallenge'ta son sekiz arasına sokmayı başarmıştır. Ligde ise normal sezonu 5. sırada bitirerek play-off'lara kalmış ancak çeyrek final aşamasında elenmiştir. Başarılarla dolu 3 yılın ardından2012-13 sezonu başında Karşıyaka'dan ayrılmış ve Erdemirspor'la anlaşmıştır. Aralık 2012'de görevinden ayrılan Demir, yine TBL takımlarından Aliağa Petkim'in baş antrenörlüğüne getirilmiştir. Demir, son olarak 2014 sezonunda Trabzonspor Medikal Park’ı çalıştırmış ve bordo mavili ekibe Eurochallenge kupasına ilk defa katılım hakkı başarısı sağlamıştır. Learn the easiest Rubik's Cube solution which is available in many languages. 

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ