Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Türkiye Gençler Yol Yarışı Şampiyonası

GÜNCEL HABERLER

Antalya’da yapılan Türkiye Gençler Yol Yarışı Şampiyonası’nda Denizli Türk Telekom Spor Kulübü bisikletçileri bir altın üç adet gümüş madalya kazandı. Kulüp temsilcileri takım halinde de Türkiye Şampiyonu oldu.

Türkiye Şampiyonasının 6.cı ve son etabı Antalya’da yapıldı. İlk gün yapılan 80 kilometre mesafeli Gençler Yol Yarışında, Denizli Türk Telekom Spor Kulübü sporcusu Süleyman Urcu, Kocaeli Brisasporlu Halil İbrahim Doğan ile birlikte müsabakanın henüz başında rakiplerinden koparak yaklaşık 70 kilometre kaçış gerçekleştirerek büyük bir başarıya imza attı. Ana gruba 2 dakika 28 saniye fark atan Urcu, 1 saat 52 dakika ile yarışı tamamladı. Tekerlek farkıyla rakibinin gerisinde kalan Süleyman Urcu Türkiye ikincisi oldu. Kocaeli Brisaspor’dan Eşref Batuhan Pekcan müsabakayı üçüncü sırada tamamladı.

Günün bir başka benzer mücadelesi Master kategorisinde yaşandı. 60 kilometre mesafeli yol yarışında Denizli Türk Telekom Spor Kulübü’nün tecrübeli ismi Hakan Yıldırım, ezeli rakibi Fiberli Antalya Spordan Turgay Germen ile birlikte atak yaparak müsabakayı, en yakın rakibinin 2 dakika 14 saniye önünde tamamladı. Tekerlek farkıyla Yıldırım, Türkiye ikincisi olurken, Alanya Spordan Yunus Yetkin kürsünün son basamağında yer aldı.

Kuvvetli yağışın etkili olduğu son günde, Gençler Kriteryum yarışı büyük bir çekişmeye sahne oldu.

Denizli Türk Telekom Spor Kulübü’nün başarılı bisikletçisi Mehmet Erken Türkiye İkincisi oldu. Salcano Kapadokya Takımından Ahmet Örencik çizgiyi en önde geçen isim oldu. Konya Çumra’dan Muhammed Selçuk üçüncü sırada yer aldı.

Master Kriteryum yarışında ise Hakan Yıldırım ilk yarışın rövanşını alarak Türkiye birincisi olmayı başardı. Turgay Germen ve Yunus yetkin podyumun diğer basamağında yer alan isimler oldu.

Müsabakalar sonunda oluşan Takım klasmanında ise Denizli Türk Telekom Spor, Gençler ve Master kategoride, Türkiye Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ