Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Türkiye Uluslararası Gençler Badminton Turnuvası

GÜNCEL HABERLER

Türkiye Uluslararası Gençler Badminton Turnuvası

Dünya ve Avrupa Gençler Sıralamasına puan veren Türkiye Uluslararası Gençler Badminton Turnuvası 13-16 Aralık 2018 tarihleri arasında Ankara Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde yapıldı.

Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü badmintoncuları ikisi altın olmak üzere toplam 4 madalya elde etti.11 ülkeden toplam 263 sporcunun madalya mücadelesi verdiği müsabakalar sonunda ise 20 madalyanın 14‘ünü Türk Badminton Milli Takımı kazandı.

Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü Milli badmintoncularından Ece Sare Başakın ve Semih Baha Başakın karışık çiftler kategorisinde 64 çift arasında birinci olarak altın madalyanın sahibi oldu.Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü badmintoncularından Türk Badminton Milli Takımı adına mücadele eden Nazlıcan İnci ile Bengisu Erçetin çift bayanlar kategorisinde 64 sporcu arasından birinci oldu ve altın madalya kazandı.Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü Milli badmintoncularından Ece Sare Başakın çift bayanlar kategorisinde ise ikinci olarak gümüş madalya kazandı.
Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü’nün Milli sporcusu Cansu Erçetin ve Yasemin Bektaş ise çift bayanlar kategorisinde üçüncü oldu.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ