Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Wushu Türkiye Şampiyonası

GÜNCEL HABERLER

Türkiye Minikler - Yıldızlar, Gençler ve Büyükler Bay Bayan Sanda ve Taolu Şehit Muhammed Oğuz Kılınç Wushu Türkiye Şampiyonası 4- 8 Şubat 2018 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. Şampiyonada Sivas Türk Telekom Spor Kulübü wushucuları 6 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı.

Şampiyonanın Taolu dalında Sivas Telekom Spor Kulübü’nden Dürdane Alpayar 16-18 yaş kategorisinde Nacuen ve Nngun sitillerinde ayrı ayrı Türkiye Şampiyonu olarak 2 altın madalya kazanırken, Baji sitilinde Türkiye ikincisi oldu.

Kulübün bir diğer başarılı sporcusu olan Yiğit Emre Canpolat ise 13-15 yaş grubunda katıldığı şampiyonada Changguan, Jianshu ve bienshu kategorilerinde ayrı ayrı Türkiye Şampiyonu olarak 3 adet altın madalya kazandı.

İsmail Erköse ise 13-15 yaş grubunda Baiji ve Daoshu kategorisinde Türkiye üçüncüsü oldu. Sivas Türk Telekom Spor Kulübü’nün sporcu olan Yasemin Şeker ise 13-15 yaş grubunda Changguan,Jenshu ve gienshu kategorisinde Türkiye üçüncüsü olarak 3 adet bronz madalya kazandı.

Sivas Türk Telekom Spor Kulübü’nün bir başka başarılı sporcusu olan Furkan Şener ise 18-35 yaş grubunda Jienshu kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu. Sporcu Changquan kategorsinde ise Türkiye ikincisi olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ