Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları

GÜNCEL HABERLER

Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları kota puan müsabakaları 13-15 Nisan 2018 tarihleri arasında Güney Kıbrıs’ın Nicosia şehrinde yapıldı.

28 ülkeden 64 sporcunun katıldığı Gençlik Olimpiyat Oyunları kota puan sıralamasında 8 bin 580 puan ile 33. sırada yer alan Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü Milli sporcusu Nazlıcan İnci önce Güney Kıbrıslı rakibi Efremia Hadjisolomou ve Revekka Evangelou’nu yendi. İspanyol rakibi olan Elena Andreu’yu da yenen sporcu çeyrek finalde turnuvanın 1 numaralı seri başı Bulgar rakibi Maria Delcheva’yı 2-0 mağlup etti.

Yarı finalde Vietnamlı rakibi olan Thi Anh Thu Vu ile yaptığı ilk seti almasına rağmen yorulan sporcu sonraki iki seti kaybetti ve rakibine 2-1 mağlup olarak bronz madalya kazandı. Bu başarısının ardından Nazlıcan İnci, Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda kota almayı ve ülkemizi temsil etmeyi garantiledi.

-Buenos Aires 2018 Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları-

Nazlıcan İnci, 06–18 Ekim 2018 tarihleri arasında Arjantin’in Buenos Aires kentinde gerçekleşecek olan Buenos Aires 2018 Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ