Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Türk Telekom Yıldız Erkek Takımı Ankara Şampiyonu oldu

GÜNCEL HABERLER

Türkiye Basketbol Federasyonu Ankara Yıldız Erkekler Ligi Play-Off mücadelesinde Türk Telekom Yıldız Erkek Takımı Ankara Şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonası’na seri başı olarak katılacak.

Türk Telekom Yıldız Erkek Takımı ligde yaptığı 22 karşılaşma sonunda sezonu 3'üncü olarak tamamladı.

Takım dörtlü play-off’larda ise Samanyolu Koleji ile eşleşti. Bu takım ile yaptığı karşılaşmaları 70-58 ve 75-64 kazanarak  finale yükseldi.
Finalde rakibi olan ve  ligi 1.ci olarak tamamlayan TED Kolejliler Takımı ile karşı-karşıya geldi.

Her iki takımın da müthiş bir mücadele ortaya koyduğu karşılaşmayı 57-56’lık skor ile Türk Telekom Yıldız Erkek Takımı kazandı ve Ankara Şampiyonu oldu.
Şampiyon olan Türk Telekom Yıldız Erkek Takımı 4-9 Mayıs 2015 tarihleri arasında Kocaeli’de yapılacak Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonası’na seri başı olarak katılmayı hak etti.

Türk Telekom Genç Erkek Takımı 3'üncü oldu…

Türkiye Basketbol Federasyonu Ankara Genç Erkekler Ligi’nde de Türk Telekom Genç Erkekler Takımı Play-Off karşılaşmaları sonunda 3.cü oldu.
Takım ligde yaptığı 22 karşılaşma sonrası 3.cü olarak tamamladığı normal sezon sonrası,  play-off’larda yarı final oynadı ve  rakibi TED Kolejliler’e 67-61ve 66-54’lük skorlar ile yenildi.

Türk Telekom Genç Erkek Takımı 3'üncülük karşılaşmasında ise Orman Spor Genç Takımı'nı 81-37 yenerek  3'üncü olma başarısı elde etti.
Takım 19-25 Mayıs 2015 tarihleri arasında Tekirdağ’da yapılacak olan Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ