Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Erzincan’lı badmintoncular da evde spor yapıyor

GÜNCEL HABERLER

Erzincan’lı badmintoncular da evde spor yapıyor

20 yaş altı sokağa çıkma yasağına takılan Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü Badminton Takımı oyuncuları, salon sporu olan badminton antrenmanlarına şimdilerde evden devam ediyor.

Ülkenin büyük bir kısmının evlere kapandığı salgın süreci, her bir meslek grubu için yeni alışkanların ortaya çıktığı bir dönem. Hareketin azaldığı karantina günleri, şüphesiz sporcular için ayrı bir olağanüstülük taşıyor.

Bu grupta yer alan, üstelik 20 yaş altı sokağa çıkma yasağına takılan Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü Badminton Takımı oyuncuları çareyi evde antrenman yapmakta buldu.

Badminton Milli Takımı antrenörleri Murad Sönmez ve Uğur Erçetin’in yönetiminde çalışan milli sporcular evde kaldıkları süre boyunca kondisyon çalışıp badminton antrenmanı yapıyor.
Diğer yandan, kulübün oyuncuları aileleriyle evde vakit geçirmekten oldukça memnun. Telefonla ulaştığımız Nazlıcan İnci, Bengisu Erçetin ve Emre Sönmez, daha önce eğitimleri ile birlikte yürüttükleri şampiyona hazırlıkları nedeniyle ailelerinden uzak kaldıkları zamanı telafi ettiklerini söylüyor.

Uluslararası ve ülke içindeki şampiyonalarda dereceleri bulunan sporcular, salon sporu olan badmintonun evden de yapılabildiğini gördüklerini ifade ediyor. Yürüttükleri disiplinli çalışmalar neticesinde bugün bir şampiyona olsa katılmaya hazır olduklarını dile getiren genç badmintoncular yaşıtlarına, “Evde kalın, spor yapın” mesajı vermeyi de ihmal etmiyor.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ