Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Taekwondo Avrupa Oyunları'nda Türk Telekom Sporcularından 2. Altın Madalya

GÜNCEL HABERLER

Taekwondo Avrupa Oyunları'nda Türk Telekom Sporcularından 2. Altın Madalya

Türk Telekom’un desteklediği farklı branşlarda ki amatör sporcular, alanlarında birbirinden önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. Türk Telekom Spor Kulübü taekwandocusu Hayrunnissa Gürbüz Bulgaristan’ın Sofia şehrinde elde ettiği altın madalyanın ardından 57 kg Genç Erkekler kategorisinde müsabakalara çıkan Ömer Faruk Dayıoğlu da tüm rakiplerini yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

Türk Telekom, ülkenin dört bir yanında pek çok farklı kategoride amatör sporcuları desteklemeye devam ediyor. Türk Telekom’un desteklediği 4 genç sporcu, 10-16 Haziran tarihleri arasında Bulgaristan’ın Sofia şehrinde devam etmekte olan 3.Multi European Games Turnuvası'nda mücadele ediyor.

Toplamda 35 ülkeden bin sporcunun katıldığı 3. Multi European Games Turnuvası'nda, Türk Telekom’un desteklediği genç sporculardan taekwandocu Ömer Faruk Dayıoğlu da ayrı bir başarıya imza attı. 57 kg gençler kategorisinde mücadele eden Türk Telekom’un desteklediği genç sporcu Dayıoğlu, tüm rakiplerini mağlup ederek Avrupa Şampiyonu oldu ve bu kategoride altın madalyayı almaya hak kazandı.

16 Haziran’a kadar devam edecek olan 3.Multi European Games Turnuvası'nda son olarak Aleyna Şenyurt 13 Haziran'da müsabakaya çıkacak.

Türk Telekom, basketbol, eskrim, yüzme, atletizm, güreş, badminton gibi alanlarda toplamda 39 ilde ve 33 branş olmak üzere yaklaşık 6 bin sporcuya destek veriyor.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ