Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Türk Telekom Amatör Spor Kulüpleri 2019 yılında 83 madalya kazandı...

GÜNCEL HABERLER

Türk Telekom Amatör Spor Kulüpleri 2019 yılında 83 madalya elde etti…

Kendisi gibi dev bir sporcu ordusuna sahip olan Türkiye’nin iletişim devi Türk Telekom 10 yıldır destek verdiği 33 branşta faaliyet gösteren 6 bine yakın amatör spor kulüp sporcularından 2019 yılında da verdiği bu desteğinin karşılığını aldı.

Mevcut bulunan bütün spor dallarında faaliyet gösteren Türk Telekom Amatör Spor Kulüpleri 2019 yılında toplam 83 madalya elde etti. Elde edilen bu madalyaların 29 adeti altın, 28 adeti gümüş ve 26 adeti de bronz oldu.
Türk Telekom Amatör Spor Kulüpleri içinde en çok madalya elde eden kulüp sıralamasında ilk üç sırayı Erzincan, Ankara ve Sivas aldı.

Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü sporcuları badminton dalında bu başarıyı 34 adet madalya ile elde ederken, sporcular Temmuz ayı sonlarında yapılacak olan 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılma yolunda da önemli bir yol kat etti…
Kulübün Milli badmintoncuları elde ettikleri bu madalyaları Avrupa, Balkan ve Türkiye şampiyonalarında elde ederken, madalyaların 14 adeti altın, 10 adeti gümüş ve 10 adeti de bronz madalyadan oluştu.
Kulübün bu başarıları elde eden sporcu ve antrenörleri de şu isimlerden oluştu: Nazlıcan İnci, Bengisu Erçetin, Emre Sönmez, Aleyna Korkut, Ece Başakın, Mehmet Çakar, Cansu Erçetin, Semih Başakın ve Yasemin Bektaş. Antrenör: Uğur Erçetin ve Murat Sönmez.

Ankara Türk Telekom Spor Kulübü karate ve masa tenisi branşlarında 12 adet madalya elde etti. Karate branşında tamamı uluslararası şampiyonalarda elde edilen madalyaların dağılımı şu şekilde oldu:1 adet altın, 5 adet gümüş ve 5 adet bronz.
Bu başarıları elde eden sporcu ve antrenör şu isimlerden oluştu: Rumeysa Çakır, Kaan Girgin, Hüseyin Kopçalı, Ilgın Eylül Aydın, Ömer Faruk Çakır ve Tuğçe Bayır. Antrenör: Osman Çakır
Kulübün Erkek Masa Tenisi Takımı ise yapılan Türkiye Kupası karşılaşmalarında üçüncü olarak 1 adet bronz madalya kazandı.

Sivas Türk Telekom Spor Kulübü atletizm ve judo branşlarında 10 adet madalya elde etti.
Kulübün judo branşında yer alan sporcusu olan Nurdan Almalı Balkan Şampiyonasında 1 adet gümüş madalya, Türkiye şampiyonasında 1 adet gümüş madalya kazandı. Sporcu, Gençler Avrupa Kupası’nda beşinci sıra yer aldı.
Mikail Kaya çeşitli Türkiye Şampiyonaları ve Olimpik denemelerde 8 adet madalya elde etti. Bunlardan 5 adeti altın 3 adeti de gümüş madalya oldu.

Amasya Türk Telekom Spor Kulübü taekwondo braşında 8 adet madalya elde etti.
2 adeti Avrupa, 6 adeti Türkiye şampiyonalarında olmak üzere toplam 8 adet madalya elde etti. Madalyaların 3 adeti altın, 3 adeti gümü ve 2 adeti de broz oldu.
Bu başarıları elde eden sporcularda şu isimlerden oluştu: Emre Şentürk ve Ömer Doğukan Öztürk, İrem Nur Öztürk,  Zihni Berkay Emiral ve Mehmet Emin Aygüler.

Hatay Türk Telekom Spor Kulübü Boks dalında 2019 yılında Türkiye’de düzenlenen Uluslararası şampiyona 3 adet altın 1 adet gümüş ve 3 adet bronz madalya ile birlikte toplam 7 adet madalya kazandı.
Hatay Türk Telekom Spor Kulübü’nün bu başarıları  ve elde eden sporcuları da şunlar oldu: Ahmet Şamil Pilavcıoğlu ile 1 adet altın madalya kazandı. Elif Uğurlu aynı şampiyonada 2 adet bronz madalya kazandı. Heval Genç 1 altın 1’de bronz madalya kazandı. Aynı zamanda antrenör de olan Mustafa Cuma Uğurlu’da kategorisinde 1 altın 1’de gümüş madalya kazanan isim oldu.

Elazığ Türk Telekom Spor Kulübü boks branşında iki sporcusu ile 2019 yılında 3 adet madalya elde etti.
Antrenörlüğünü Cemil Döndünün yaptığı Aylin Özçelik ve Ömer Faruk Savran bu başarılarını Türkiye şampiyonasında 3 adet bronz madalya ile elde etti.

İzmir Türk Telekom Spor Kulübü 2019 yılında karate ve tenis branşlarında 1 adet altın ve 2 adet gümüş madalya ile birlikte toplam 3 adet madalya elde etti.
Kulübün bu başarısını Yağızhan Yılmaz, Uluslararası Kuşadası Zafer Cup Karate Turnuvasında bir adet altın, Makedonya’da düzenlenen 11.WSF Avrupa Karate Şampiyonası’nda Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya elde etti.
Kulübün tenis dalında yer alan sporcusu Esila Toklu’da TEB 12 Yaş Milli Takım Belirleme Turnuvasında ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Sakarya Türk Telekom Spor Kulübü bisiklet, triatlon ve halter branşında 3 adet madalya sahibi oldu. Elde edilen madalyalar ise; 1 adeti altın, 1 gümüş ve 1 adet de bronz madalya oldu.
Kulübün Milli sporcusu İrem Zeynep Özver 2019 yılında katıldığı 4. Etap Puanlı Yol Yarışları Türkiye Şampiyonasında altın madalyanın sahibi oldu.
Sakarya Türk Telekom spor Kulübü sporcusu Emine Ayyıldız Türkiye üçüncüsü olarak 1 adet bronz madalya kazandı.
Türkiye Şampiyonası’nda Sakarya Türk Telekom Spor Kulübü sporcusu Eyüp Yazıcı Türkiye ikincisi olarak 1 adet gümüş madalya elde etti.

Burdur Türk Telekom Spor Kulübü 2019 yılında güreş branşında 3 adet madalya elde etti. Mili güreşçisi Rahime Arı Balkan Şampiyonu olarak 1 adet altın madalya kazandı.
Türkiye Büyük Erkekler Greko-Romen Güreş 1. Ligde mücadele eden Güreş Takımı 1.Lig  Şampiyonu olarak Türkiye Güreş Federasyonu Grekoromen Süper Ligine yükseldi.
Burdur Türk Telekom Spor Kulübü güreşçisi Esra Diren Türkiye üçüncüsü olarak 1 adet bronz madalya kazandı
Türkiye Güreş Şampiyonası’nda Burdur Türk Telekom Spor Kulübü güreşçisi Fatma Sena Şen Türkiye ikincisi oldu ve 1 adet gümüş madalya elde etti.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ