Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

GÜNCEL HABERLER

Türk Telekom’dan Başarılı Antrenörlere Ödül

Spora ve sporcuya verdiği önemi bu alanda verdiği destekler ile devam ettiren Türk Telekom, elde edilen başarıları da ayrıca ödüllendirme yoluna giderek verdiği desteği daha da pekiştiriyor.
Türk Telekom son 12 yıldır yaptığı nakdi ve ayni yardımlarla desteklediği amatör spor kulüplerinde başarı elde eden sporcuların arkasında ki mimarlardan olan başarılı antrenörleri de unutmadı ve onları ödüllendirdi.

Şirket olarak bir çok alanda faaliyet gösteren kulüp ve sporcularını her yıl düzenli olarak desteklediklerini belirten Türk Telekom İK, Regülasyon ve Destek Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Kutlu, bu desteklerinin karşılığını daha çok bireysel branşlarda faaliyet gösteren sporcular ile Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye şampiyonalarında elde edilen başarılar ile geri dönüş aldıklarını belirtti. Kutlu, sporcu sadece kendi başına bu başarıyı tabi ki elde edemez. Onları bu aşamaya getiren antrenörlerinin de bu başarılar da çok büyük bir katkısı var. O yüzden sadece sporcularımızı değil başarı grafiğini artıran sporcularımızın elde ettikleri bu başarıların asıl mimarı olan antrenörlerini de çeşitli şekilde ödüllendirmek istedik dedi.


44 şehirde faaliyet gösteren 45 amatör spor kulübünde 6 bine yakın sporcusu bulunan Türk Telekom bu ödüllendirmeyi yaparken de başarı kıstası olarak Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye şampiyonalarında başarı elde eden antrenörleri saptadı ve buna göre ödüllendirdi.
Türk Telekom’un bu kapsamda ödüllendirdiği antrenörlerden Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü’nün badminton branşında antrenörlük yapan ve bir çok önemli şampiyonada sporcuların başarılarında imzası bulunan Milli Takım Antrenörü Uğur Erçetin ve Murat Sönmez başta yer aldı.
Bir diğeri ise; çok önemli başarıları bulunan Sakarya Türk Telekom Spor Kulübü Milli Halter Antrenörü Reyhan Elmalı...

Erzincan Türk Telekom İl Müdürü Recep Karakoç, bu iki başarılı antrenör Uğur Erçetin ve Murat Sönmez’e çeşitli ödüller verdi.
Elde ettikleri başarıları ve hedeflerini sorduğumuz antrenörlerin görüşleri de şu şekilde oldu:
Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü ve Milli Antrenör Murat Sönmez:
Badminton branşıyla ilk tanışmamız 1994 yılında Erzincan da açılan badminton antrenörlük kursu ile açıldı. Daha önce değişik spor branşlarında antrenörlük yaptık fakat badminton branşında süreklilik gösterdik. Bunun en büyük nedeni ise bu branşın diğer branşlara göre daha centilmen yapıya sahip olmasıydı. İkili temas olmadığından dolayı sakatlıkların az olması kız ve erkek oyuncuların aynı anda yarışabilme özelliği bu branşı seçmemizde başlıca nedenler arasında sayabiliriz.
İlk çalışmalarımızı görev yaptığımız okulda yaşı küçük sporcularla başlattık ve bu sporcular küçük başarılar elde ettiler. Daha sonra sporcularımızla birlikte Erzincan’da bulunan Türk Telekom Spor Kulübü’ne katılarak çemberi büyütmeye başladık.
Çalışmalarımızın karşılığında sporcularımız Türkiye’nin yanı sıra ulusal başarı da elde etmeye başladı.
Türkiye de ve yurt dışında Badminton Federasyonu’nun açmış olduğu bütün seminer ve kamplara katılarak bilgilerimizi üst seviyeye çıkardık.
Uluslararası başarılar artarken; gün geçtikçe çalışma saatlerini artırıp bununla birlikte branşa ait bilgilerimizle her geçen gün arttırdık. Bu başarıların artmasındaki en büyük nedenlerden biri de Uğur Erçetin hocamla birlik ve dostluk içinde doğru paydaşlarımızdır. Şimdi geldiğimiz nokta da yetiştirdiğimiz sporcular Avrupa’da en gözde sporcular arasındadır.  İlk Avrupa şampiyonu sporcusunu biz çıkardık hatta ülkemizin mevcut 5 Avrupa şampiyonu sporcusu da bizim yetiştirdiğimiz sporculardan oluşmaktadır. En büyük hedefimiz ise Avrupa’dan sonra dünya ve olimpiyatlarda söz sahibi sporcular yetiştirmektir.

Türk Telekom Amatör Spor Kulüpleri içinde pek çok başarı elde eden antrenör bulunuyor. Bunlardan bir diğeri de Sakarya Türk Telekom Spor Kulübü Milli Halter Antrenörü Reyhan Elmalı.
Sakarya Türk Telekom İl Müdürü Alirıza Hanedar, başarılı antrenör Reyhan Elmalı’ya çeşitli ödüller verdi.
Sakarya Türk Telekom Spor Kulübü ve Milli Antrenörü Reyhan Elmalı’ya neden halter branşını seçtiğini ve hedeflerini sorduk; şunları söyledi:
Halter antrenörlüğünü ben de bir halter sporcusu olduğum için seçtim. 2011 yılında antrenör olarak Sakarya Spor İl Müdürlüğünde göreve başladım. Bu branş sporunu yapmak isteyenlere önerim; sağlıklı ve fiziken güçlü bir birey olmalarını sağlar.
Emine Ayyıldız’ın Avrupa Şampiyonası'nda şampiyon olabilmesi için yılın 365 günü sadece Pazar günleri hariç, bazı haftalar çift, bazı haftalar da üç antrenman yaptık. Her bir antrenmanda da 4- 6 saat çalışmalarımızı sürdürdük. Böylelikle hem fiziksel hem psikolojik olarak şampiyonaya hazırlandık. Sonunda da buradaki amacımıza ulaştık. Şimdi ki hedefimiz olimpiyatlar olacak.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ