Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

GÜNCEL HABERLER

U 17 Yaş Forza Çekya Juinor Uluslararası Badminton Turnuvası

17 Yaş Altı Uluslararası Badminton Turnuvası 04-06 Nisan 2019 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin Cesky Krumlov şehrinde sona erdi. 17 ülkeden 211 sporcunun madalya mücadelesi verdiği turnuvada Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü milli sporcuları bir altın ve gümüş madalya kazandı.

17 Yaş Altı Uluslararası Badminton Turnuvası’nın çift bayanlar kategorisinde mücadele eden Cansu Erçetin ve Yasemen Bektaş, sırasıyla Çekyalı rakipleri Barbora Johnova-Tereza Solarova’yı 2-0, Polonyalı rakibi Julia Plawecka-Daria Zımnol’u 2-0, Estonyalı rakipleri Catlyn Kruus-Ramona Üprüs’ü 2-0 ve yarı finalde Rus rakipleri Ekaterina Kazantseva-Ekaterina Tarasova’yı 2-0 mağlup ederek finale yükseldi. Finalde ise Alman rakipleri Leonie Schındler-Florentine Schöffskı’yı 2-0 mağlup ederek şampiyon oldular.
Şampiyonanın karışık çifterler kategorisinde mücedele eden Yasemen Bektaş ve Taha Emirhan Budak ise; Çekyalı rakipleri Vrastislav-Ema Stankova’yı 2-0, Polonyalı rakipleri Mikolaj Szymanowskı-Anastasiia Kosenchuk’u 2-0, Rus rakipleri Egor Borısov-Mariia Golubeva’yı 2-0 ve yarı finalde Alman rakipleri Jarne Schlovoıgt-Julia Meyer’i 2-0 mağlup ederek finale yükseldi. Finalde ise Rus rakipleri Vladislav Dobychkın-Sofiia Doroshanko’yu 2-0 mağlup olan milliler gümüş madalyanın sahibi oldu.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ