Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Valamar Gençler Açık Badminton Şampiyonası

GÜNCEL HABERLER

Valamar Gençler Açık Badminton Şampiyonası

Hırvatistan’ın Dubrovnik şehrinde yapılan Valamar Gençler Açık Badminton Turnuvası’nda Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü milli sporcusu Ece Sare Başakın iki adet bronz madalya kazandı.

Hırvatistan’ın Dubrovnik şehrinde 05-07 Nisan 2019 tarihleri arasında Valamar Gençler Açık Badminton Turnuvasında 7 Badmintoncu madalya mücadelesi verdi. Mücadele sonunda Genç Badminton Milli Takımı Türkiye’ye 3 bronz madalya ile döndü.

Çift erkekler kategorisinde Sezgin Kelebek-Hilmican Şimşek çifti bronz madalya, çift bayanlar kategorisinde Ece Sare Başakın ve Zehra Erdem çifti bronz madalya ve karışık çiftler kategorisinde Semih Baha Başakın ve Zehra Erdem çifti bronz madalya kazandı.

Bu sonucuna ardından Rusya’nın Kazan şehrinde 07-13 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya Gençler Badminton Şampiyonası için tecrübe elde eden Türk Milli Takımı başarılarından dolayı sevinçlerini dile getirirken, hedeflerinin Dünya Gençler Şampiyonası olduğunu söyleyen Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, verimli bir antrenman dönemi ile Dünya Gençler Badminton Şampiyonası’nda da başarı elde edeceklerine inandığını söyledi.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ